Recenzja gry Daję słowo!

Recenzja gry Daję słowo!

Świat gier logicznych i słownych oferuje przeróżne rozwiązania dla osób w różnym wieku. Bardziej wymagające przyciągną już doświadczonych graczy, którzy będą chcieli odkrywać nowe formy rozrywki. Istnieją również planszówki, które będą odpowiednie dla młodszych wielbicieli tego rodzaju gier, jak również dla całych rodzin. Jedną z propozycji jest gra – Daję słowo! To pewnego rodzaju nowość, choć rynek gier logicznych jest na tyle nasycony, że ciężko znaleźć rozwiązania, które okażą się zaskakujące. Tutaj jednak oprócz standardowych akcji, związanych z układaniem wyrazów z dostępnych liter, gracze mają do dyspozycji karty z zadaniami. I to właściwie klucz do sukcesu gry. Zadania bowiem to bardzo zabawne, ciekawe i wymagające wytężenia umysłu propozycje, która zapewnią niesamowite wyzwanie dla wszystkich tych, którzy będą grą zainteresowanie.

A rozpocząć grę należy od słowa!

Gra rozpoczyna się w momencie podziału zestawu kart. Każdy z gracz, a ich liczba może wynosić od 2 osób do nawet 6, więc idealnie nadaje się jako gra towarzyska dla rodzin, przyjaciół bądź osób, które po prostu znajdą dla siebie czas, otrzymuje:

  • 6 kart z literami, które od tej pory będą potrzebne do układania odpowiednich wyrazów 3 bądź pięcioliterowych,
  • 3 karty z zadaniami do wykonania, które powodują, że gracze uzyskują punkty w skali od 10 do nawet 30.

Gra ma bardzo proste zasady i zapewne nie będzie problemów z przyswojeniem podstawowych rozwiązań, które są oferowane. Niemniej, zadania z kart dostarczają fascynujących przeżyć. Gra odbywa się turowo i w każdej turze gracze dysponują jednym ruchem. Najbardziej pożądanym jest ten, w którym mogą wykonać zadanie i zdobyć określoną liczbę punktów. Aby jednak tak się stało, musi się na to złożyć kilka czynników. Jeśli gracz nie ma możliwości wykonania zadania, może wykonać akcję:

  • zamiany kart z zadaniami (wykorzystanie ruchu),
  • wymiana liter (wykorzystanie ruchu).

Jest klika rodzajów zadań, o różnym poziomie trudności (różnie są więc też punktowane). Gracze będą musieli więc w danym zadaniu, np. zmienić szyk wyrazu, który został wcześniej ułożony przez innego gracza, na taki, aby nabrał nowego znaczenia, czy też dokładając jedną literę, zmienił się sens znaczenia.

Pudełko, a w środku…

Potrzebne elementy do gry:

  • instrukcja obsługi, która ułatwi rozpoczęcie rozgrywki,
  • karty z zadaniami o różnym poziomie trudności,
  • karty z literami do układania wyrazów.

Całość zapakowana w kolorowe pudełko, które bardzo dobrze prezentuje się na każdej półce

Tło - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com