Daję słowo – fajna gra

Daję słowo – fajna gra

Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów gier planszowych, niektóre z nich są bardziej wymagające i przyciągają rzesze amatorów, którzy lubią taką formę rozrywki. Inne mogą nie być tak wymagające, ale odgrywają ważną rolę społeczną, rodzinną czy towarzyską. Ich główną funkcją jest zapewnienie chwil rozrywki, relaksu i wyciszenia z najbliższymi. Gry planszowe nie tylko łączą ze sobą pokolenia, ale także angażują wiele obszarów poznawczych, umysłowych czy ruchowych u człowieka, a do tego konieczne są pewne interakcje. Jedną z form takich gier są gry słowne i łamigłówki logiczne. Propozycja gry dla całej rodziny, dzieci lub rówieśników – gra – Daję słowo! (https://www.taniaksiazka.pl/gra-daje-slowo-nasza-ksiegarnia-p-1130833.html) to bardzo ciekawa, pomysłowa i niezbyt wymagająca forma zabawy, która na długi czas będzie angażować wiele różnych osób. Dzięki niewielkim rozmiarom doskonale nadaje się do użytku domowego i przy innych okazjach.

Jak zachęcić do grania w gry planszowe? To prostu – wystarczy rozpocząć grę

W świecie gry – daję słowo! gracze będą zmuszeni do wykonywania pewnych logicznych łamigłówek. Mimo prostych zasad gra oferuje ciekawe rozwiązania, które z pewnością przyciągną potencjalnych nabywców. Gracze będą mieli do dyspozycji następujące karty:

  • karty z literami – używane do układania słów (podobnie jak w Scrabble),
  • karty z zadaniami – zależnie od poziomu trudności, możesz zdobyć punkty od 10 do 30.

Na początku gracz ma 6 kart z literami i 3 karty z zadaniami. To, jakie działania chcą podjąć, będzie zależało od ich decyzji. W danej rundzie mogą wykonać tylko określone czynności:

  • zamieniać karty na litery – jeśli nie potrafią ułożyć słów z dostępnych liter,
  • jeśli zadania nie można wykonać, możliwa jest wymiana karty z zadaniem,
  • ukończenie zadania – to idealne rozwiązanie, dzięki któremu gracz zyskuje punkty.

Zadanie jest ciekawym rozwiązaniem, dzięki temu, że gracz będzie zmuszony zmienić np. kolejność słów już ułożonych przez innych graczy. Można grać z 2 i 6 osobami naraz. Gra może trwać do 30 minut, w zależności od zasad przyjętych na początku rozgrywki. Można grać do momentu uzyskania prawidłowego wyniku lub uzyskania pewnej przewagi.

Co znajduje się w zestawie do gry?

W zestawie do gry gracze znajdą podstawowe elementy:

  • instrukcję obsługi wraz z tutorialem i propozycjami prowadzenia rozgrywki,
  • karty z literami do układania wyrazów,
  • karty z zadaniami do wykonywania i punktowania poszczególnych akcji u graczy.

A wszystko to opakowane w zgrabne i kolorowe pudełko, które przyciąga wzrok.

zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com