Gra – Daję słowo!

Gra – Daję słowo!

Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów gier planszowych. Jedne są bardziej wymagające i wciągają rzesze amatorów, którzy szczerze kochają tą formę rozrywki. Inne mogą być mniej wymagające, a główne jej funkcje to zapewnienie chwili rozrywki, relaksu, spokoju w gronie najbliższych. Gry planszowe łączą bowiem nie tylko pokolenia, ale wiele różnych osób, które wciągają się w nią i siłą rzeczy muszą brać udział w pewnych interakcjach. Jedną z form takich gier są gry słowne i łamigłówki logiczne. Propozycje dla całych rodzin, dla dzieci lub dla rówieśników, gra – Daję słowo! od Tania Książka to dość zabawna, ciekawa, niezbyt wymagająca forma rozgrywki, która jednak wciągnie na długie godziny wiele różnych osób. Dzięki niewielkim rozmiarom, doskonale nada się zarówno do grania w domu, jak i podczas wielu różnych innych okazji.

Warto poznać świat gier logicznych

W świecie gry – Daję słowo! gracze będą zmuszeni do wytężenia swoich umysłów. Pomimo prostych zasad, gra kryje ciekawe rozwiązania, które na pewno spodobają się potencjalnym jej nabywcom. Gracze będą dysponowali kartami:

  • karty z literami – do układania wyrazów (podobnie jak w grze Scrabble),
  • karty z zadaniami – które w zależności od poziomu ich trudności, pozwolą na zdobywanie punktów w skali od 10 do 30.

Na początku gracze dysponują 6 kartami z literami i 3 kartami z zadaniami. Od ich decyzji będzie zależeć, jaki ruch chcą wykonać. W danej turze mają możliwość wykonania tylko określonej akcji:

  • wymiana kart z literami – jeśli nie mają możliwości ułożenia wyrazu z dostępnych liter,
  • wymiana kart z zadaniami, jeśli nie mają możliwości wykonywania zadań,
  • wykonywanie zadań – to najbardziej pożądane rozwiązanie, dzięki któremu gracze uzyskują punkty.

Zadania to ciekawe rozwiązania, dzięki którym gracze będą zmuszeni do przestawiania, m.in. szyku wyrazów, które już wcześniej zostały ułożone przez innych graczy. Grać można w 2 jak i w 6 osób. Pojedyncza rozgrywka może trwać nawet do 30 minut, w zależności od przyjętych na początku rozgrywki zasad. Grać można do uzyskania odpowiedniej liczby punktów bądź do uzyskania określonej przewagi.

Co gracze znajdą w pudełku?

W pudełku znajdują się podstawowe elementy do gry. Są to:

  • karty z zadaniami, które będą wykonywali gracze,
  • karty z litrami do układania wyrazów,
  • instrukcja obsługi.

Gra pozwala na przeżycie niesamowitej przygody z elementami logicznej rozgrywki. Wprowadzi w świat gier planszowych, które zaciekawią wszystkich, zwłaszcza najmłodszych.

Tło - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com